Zakopane – zimowa stolica Polski

Zakopane bez wątpienia można nazwać zimową stolicą Polski. Ta podhalańska miejscowość w sezonie zimowym przeżywa prawdziwe oblężenie turystyczne. Oczywiście warto wybrać się w te strony również podczas innych pór roku, jednakże to właśnie zimą przyjeżdża w Tatry najwięcej turystów. Co sprawia, że naprawdę warto wybrać się w te okolice podczas zimy?

Rewelacyjne widoki to tylko jeden z powodów, dla których wybór Zakopanego jako miejsca swojego zimowego pobytu to naprawdę doskonała decyzja. Podobne widoki odnajdziemy na bieszczadzkich szlakach [➫Krokiwnieznane]. Ośnieżone szczyty wyglądają naprawdę wspaniale o każdej porze dnia, a dodatkowym atutem jest fakt, że w wysokich partiach Tatr nieraz zalega gruba pokrywa śnieżna. Oczywiście wiele szczytów jest niedostępnych dla turystów podczas zimy z uwagi na bezpieczeństwo, ale już samo podziwianie Tatr jest naprawdę wspaniałe. Co prawda wiele osób wychodzi w Tatry także podczas zimy, jednak trzeba przyznać, że jest to bardzo ryzykowne. W wielu miejscach Tatr zimą zdarzają się lawiny, a co więcej podczas mroźnej pogody o wiele łatwiej o niebezpieczny upadek.

Turystów do wypoczynku w Tatrach zachęcają jednak przede wszystkim doskonałe warunki narciarskie. W tych okolicach znajdziemy wiele niesamowitych tras dla narciarzy na każdym poziomie zaawansowania. Istnieją trasy, które są godne polecenia właściwie tylko osobom doświadczonym, jak na przykład trasa z okolic Kasprowego Wierchu [➫Wikipedia]. Dla osób, które z narciarstwem dopiero mają po raz pierwszy do czynienia na pewno znajdzie się wiele łagodnych stoków. Okoliczne miejscowości takie jak Suche czy Ząb oferują bowiem wiele ciekawych stoków narciarskich. Godny polecenia turystom szukającym wrażeń w Zakopanem zimą jest także stok narciarski z Nosala, jednego z bardziej rozpoznawalnych szczytów Tatr.

Warto wybrać się do Zakopanego zimą nie tylko ze względu na rewelacyjne warunki narciarskie. Wiele osób wybiera się w te strony przede wszystkim ze względu na to, że właściwie każdego roku zima jest tutaj taka, jak za dawnych lat. W pozostałych regionach Polski zima coraz częściej nie jest sroga, co dla miłośników tej pory roku jest niewątpliwie bardzo przykre. Do wypoczynku w Zakopanem zachęca także baza noclegowa [➫Meteor], atrakcyjna jak nigdzie indziej. Warto na pewno wcześniej zarezerwować noclegi. Zakopane zimą przeżywa bowiem prawdziwe oblężenie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>