Zabytki i rewelacje w Bystrzycy Kłodzkiej

Ziemia Kłodzka jest bardzo ciekawym zakątkiem Polski. Najładniejszym i najciekawszym miastem tej krainy jest Bystrzyca Kłodzka. Już samo położenie w górskim otoczeniu oraz bardzo ciekawa zabudowa sprawiają, że z roku na rok coraz więcej turystów przyjeżdża w te strony. Ciągle jeszcze wśród zalesionych wzgórz można tu znaleźć miejsca gdzie panuje cisza i spokój. Wielu turystów wybiera właśnie taką formę aktywności i z plecakiem, z kijkami i z aparatem fotograficznym wybiera się na szlaki turystyczne aby podziwiać okolice.

Inna grupa turystów największy nacisk kładzie na zwiedzanie zabytków, których w Bystrzycy jest sporo. Już sam spacer po mieście, wśród starych kamienic i zabytków starego miasta dostarcza miłych wrażeń. Bystrzyca Kłodzka zapewnia swoim turystom noclegi, posiadają wysoki standard. Komfortowe pokoje w pensjonatach, willach i apartamentach a także tańsze miejsca w małych hotelikach i schroniskach to doskonała baza noclegowa. Miła i profesjonalna obsługa sprawia, że są to miejsca, w które chce się wracać. Warto jednak o rezerwacji noclegu pomyśleć nieco wcześniej.

Słowa pochwały należą się też kłodzkim restauratorom, którzy przygotowują dla turystów urozmaicone menu. Bardzo dużym zainteresowaniem wśród turystów cieszą się podziemne korytarze. Pod płytą kłodzkiej Starówki biegnie cały ciąg tajemniczych piwnic, dzięki którym przeniesiemy się do minionych wieków. W podziemiach zgromadzono wiele eksponatów opowiadających o codziennym życiu dawnych mieszkańców miasta. Ciekawie wyglądają manekiny w strojach z dawnej epoki. Można zobaczyć jak wyglądała kiedyś karczma, piekarnia czy pralnia. Takie przeniesienie się w czasie to przygoda dla wszystkich.

W Bystrzycy Kłodzkiej organizowanych jest wiele imprez, niektóre cyklicznie, a niektóre tylko po to aby umilić pobyt swoim turystom. Ciekawym pomysłem są Dni Turystyki Ziemi Bystrzyckiej, podczas których jest możliwość zwiedzania interesujących miejsc. Imprezie towarzyszą różne wystawy, koncerty, gry i konkursy. Miłośnicy teatru też znajdą tutaj swoje miejsce. Podczas Dni Świętego Floriana do miasta przyjeżdżają różne gwiazdy aby swymi występami uświetnić tę ważną imprezę. Niezależnie jaką porę roku wybierzemy na nasz urlop, na pewno nie zabraknie nam ciekawych atrakcji. W tym mieście nie można się nudzić.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>