Urokliwe Mazury – Ryn

Jesteś fanem aktywnego wypoczynku, a najlepszą opcją jest wypad na łono natury, gdzie nie brakuje możliwości różnorodnego spędzania czasu? Kochasz polskie Mazury i to właśnie tu najchętniej spędzasz urlopy i wolne dni? Warto więc, abyś zainteresował się malowniczą miejscowością Ryn. To niewielkie, lecz bogate w różnorodne możliwości dla turystów miasteczko, znajdujące się w województwie warmińsko-mazurskim.

Domeną Rynu są piękne jeziora znajdujące się w jego obszarze. Jednym z nich jest Jezioro Ołów, uznawane za jedno z najczystszych jezior w Polsce. To dlatego tak tłumnie zjeżdżają się tu w sezonie wędkarze, spragnieni tutejszych wspaniałych okazów i różnych gatunków ryb. Jezioro jest ciche i spokojne, otoczone lasami. Wokół niego wiedzie niedawno oddana do użytku ścieżka spacerowo-rekreacyjna. Jest pięknie oświetlona, dlatego korzystać z niej można także późnym wieczorem oraz nocą. Jest także pomost widokowy długości 120 metrów. Z jego perspektywy, panorama okolicy prezentuje się jeszcze piękniej. Niewiele dalej mieści się większe Jezioro Ryńskie. Wokół niego zorganizowane są plaże miejskie, w sezonie strzeżone przez profesjonalnych i doświadczonych ratowników. To wspaniałe miejsce dla rodzin z dziećmi. Przestrzegając regulaminu, można czuć się tutaj wyjątkowo bezpiecznie. Na terenie jeziora są trzy wyspy, a wokół niego nie brak możliwości noclegowych. Dookoła znajdują się rozbudowane ośrodki turystyczno-wypoczynkowe, gdzie w komfortowych warunkach można odpocząć po dniu pełnym wrażeń. Tuż przy jeziorze jest także spore pole namiotowe. Dzięki dobrym warunkom, jakie na nim panują i schludnym aneksie sanitarnym cieszy się dużą popularnością.

Ryn słynie także z okolicznych lasów i wspaniałych ścieżek spacerowych i biegowych. Niedawno popularny stał się tu nordic walking, czyli spacer z kijkami. To wyjątkowo korzystnie działający na cały organizm sport. Tutejsza okolica zdecydowanie sprzyja takim spacerom, poprawia kondycję i relaksuje. Dobra wiadomość, także dla rowerzystów – wyznaczone są specjalne trasy rowerowe, dzięki którym można ciekawie zwiedzić okolice. Warto też udać się na dalszą wycieczkę, gdyż tutejszy region słynie z pięknych krajobrazów, których nie można ominąć.

Baza noclegowa (www) w Rynie prężnie działa w sezonie wakacyjnym. Wtedy jest tu najtłoczniej, a okoliczni gospodarze uwijają się, przyjmując coraz to nowych gości. Noclegi w Rynie, oprócz większych ośrodków wypoczynkowych, to także pensjonaty, kwatery prywatne oraz niesamowity hotel w Zamku Ryńskim.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>