Szeroki wybór atrakcji w małej wsi Borsk

Kiedy jedziemy na wakacje z całą rodziną, nie jest łatwo sprostać oczekiwaniom wszystkich, co do wyboru miejsca pobytu, zakwaterowania oraz rozrywek jakich chcemy spróbować. Są jednak miejscowości, które potrafią sprostać nawet najbardziej rozbieżnym oczekiwaniom i wbrew pozorom nie są to popularne kurorty, a małe wsie i mniejsze miasteczka. Borsk na pierwszy rzut oka zupełnie nie pasuje do miejscowości, w której chcielibyśmy spędzić wakacje. Jest to niezwykle mała wieś. Jeśli chcielibyśmy znaleźć ją na mapie Polski, musielibyśmy nieźle się namęczyć. Wiele map papierowych prawdopodobnie nie pokazuje tak małych miejscowości. To duży błąd.

Borsk leży na Kujawach, nad jeziorem Wdzydzkim, w niedalekiej odległości od Borów Tucholskich. Borsk jest miejscowością z całkiem niezłym zapleczem wypoczynkowym. Pierwszą rzeczą na plus jest lokalizacja nad przepięknym jeziorem. Borska baza noclegowa jest dzięki temu bardzo atrakcyjna, jeśli chodzi o zakwaterowanie i oferuje zarówno pensjonaty, jak i domki letniskowe czy pola namiotowe. Ale na tym zalety Borska się nie kończą.

Dzięki bliskości jeziora możemy plażować, ale również spędzać nad wodą czas w bardziej aktywny sposób. Do dyspozycji mamy możliwość wypożyczania kajaków, łodzi oraz żaglówek czy rowerów wodnych. Akwen ten leży na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego co sprawia, że pływanie po nim jest szczególnie przyjemne.
Natomiast jeśli chcielibyśmy skosztować bardziej ekstremalnych rozrywek, powinniśmy skierować się na Lądowisko Borsk.

Lądowisko jest powojskowym pasem startowym. Na jego terenie działa aeroklub i dzięki niemu możemy spróbować powietrznych sportów. Na płycie tego lądowiska jest również otwarty tor samochodowy, na którym możemy wypożyczyć sportowe auto i zaszaleć do woli. Osoby, które wolą żywe konie od tych mechanicznych, mogą odwiedzić jedną z wielu w okolicy stadnin i spróbować jazdy konnej. Jeśli już potrafimy dobrze jeździć, możemy wybrać się na konną wyprawę w teren.

Miejscem godnym polecenia są oprócz tego Bory Tucholskie, które również obowiązkowo trzeba odwiedzić. Borsk jest wspaniałym miejscem do rodzinnego wypoczynku. Możemy połączyć w nim rodzinny wypoczynek z wyprawami w teren oraz bardziej ekstremalnymi zabawami powietrzno-motorowymi. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>