Spacer przez Piwniczną-Zdrój

Większość polskich uzdrowisk skupiona jest na południu naszego kraju w bliskim sąsiedztwie gór. Piwniczna-Zdrój na mapie uzdrowisk stanowi bardzo ważny punkt. Jest to miejscowość niewielka, ale swymi walorami dorównuje albo nawet przewyższa znane kurorty. Atrakcyjności Piwnicznej dodaje położenie w malowniczej Dolinie Popradu. Za miastem szosa przechodzi na prawy brzeg rzeki i dalej już stanowi granicę między Polską a Słowacją. Co roku przyjeżdżają tutaj zarówno turyści polscy, jak i zagraniczni. W mieście, które liczy sobie 650 lat zachowało się wiele zabytków: oryginalne budownictwo, barwne ludowe stroje, tańce, pieśni, a także góralskie tradycje i rękodzieło. Już sam spacer po zabytkowym rynku daje odprężenie i sprawia, że czujemy się jakby przeniesieni w czasie do innej epoki.

Jako uzdrowisko Piwniczna-Zdrój posiada wybitne walory lecznicze, na które składają się wody mineralne, pomagające w leczeniu różnych schorzeń, klimat oraz stosowane zabiegi. Zarówno domy wczasowe, jak i hotele, kwatery prywatne czy schroniska zapewniają przyjezdnym najwyższe warunki noclegowe (więcej informacji tutaj). Główną atrakcją w Piwnicznej-Zdroju, o której słyszał już chyba każdy jest spływ łodziami malowniczą rzeką Poprad aż do Rytra. Jest to rzeka płytka i spokojna, więc taki rejs nie stanowi żadnego zagrożenia, nawet dla osób, które nie potrafią pływać. Poza tym każdy otrzymuje kask i kamizelkę ratunkową.

Spływ taką łodzią zapewni nam niesamowite widoki i niezapomniane wrażenia. Jako ciekawostkę można dodać, że Poprad jest jedyną rzeką w Polsce, której źródła znajdują się na południowych stokach Karpat, a mimo tego jest w zlewisku Morza Bałtyckiego na północy Polski. W pobliżu rzeki działa też kompleks rekreacyjny, a w nim ogródek jordanowski, boiska sportowe, kręgle, skat park, plac zabaw dla dzieci i mnóstwo alejek, po których można pospacerować albo przysiąść w cieniu drzewa na ławeczce.

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, jakie czekają na turystów, bo jest ich naprawdę dużo. Dla osób lubiących aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu idealne będą szlaki turystyczne, prowadzące na najważniejsze szczyty Beskidów. Ponieważ nie są one bardzo męczące każdy może je pokonać, a rekompensatą będą widoki, jakie czekają na górze. Cudowne, bajeczne krajobrazy, rozległe panoramy i cisza wokół – czy trzeba czegoś więcej?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>