Najciekawsze sposoby na wakacje w Łazach

Łazy to miejscowość turystyczna położona na terenie powiatu koszalińskiego, niedaleko Mielna oraz Kołobrzegu [informacje: Kołobrzeg info o miejscowości]. Dużym atutem jest nie tylko jej dogodne położenie względem innych miast, ale także doskonałe warunki naturalne. Miejscowość zlokalizowana jest na mierzei oddzielającej Morze Bałtyckie od wód jeziora Jamno. Niedaleko za gęstym sosnowym lasem znajdziemy kolejny duży akwen – Bukowo. Całość sprawia, że Łazy są nie tylko doskonałym miejscem na piesze spacery, ale także na rowerowe wycieczki czy uprawianie sportów wodnych. Piękna przyroda przyciąga tutaj wielu turystów, dla których powstała także cała niezbędna infrastruktura. Łazy oferują noclegi w przystępnych cenach, co sprawia, że miejscowość jest często także miejscem, skąd zaczynają się dłuższe wycieczki samochodowe po okolicznych miastach. Baza noclegowa [informacje: Łazy noclegi do wynajęcia] jest zróżnicowana – zarezerwujemy dla siebie miejsce np. w ośrodkach wczasowych, pensjonatach czy gospodarstwach agroturystycznych. Możemy się też zatrzymać na campingu lub polu namiotowym.

Jedną z głównych atrakcji w okolicach jest tutejsza plaża. Jest ona szeroka i piaszczysta, a jeśli chcemy się na nią wybrać, to musimy przejść przez piękny las oraz pasm nadmorskich wydm. Przy głównym zejściu na plażę znajduje się także taras widokowy. Latem na 100-metrowym odcinku plaży działa także strzeżone kąpielisko. Plaża w Łazach to idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu, a także doskonały początek na dłuższe wędrówki wzdłuż Bałtyku. Można się stąd udać do Mielna czy Sarbinowa i wrócić np. autobusem.

Inną atrakcją w tych stronach jest bliskie położenie dwóch jezior – Jamno oraz Bukowo. Obydwa zbiorniki to dawne morskie zatoki, które teraz od otwartych wód oddzielają piaszczyste mierzeje. Na obydwu jeziorach kwitnie także turystyka. Znajdziemy w okolicach wypożyczalnie sprzętu wodnego oraz szkółki windsurfingu i innych sportów. To także raj dla wędkarzy, którzy mogą tutaj złapać nawet 20 różnych gatunków ryb. Okolicę pokrywają także lasy i pola, które idealnie nadają się na piesze wędrówki oraz rowerowe wycieczki. W okolicach znajdziemy także wiele innych miejsc, które można wykorzystać na spędzenie wolnego czasu. Warto odwiedzić także pobliskie miejscowości – Unieście, Mielno, Kołobrzeg czy Darłowo, gdzie także nie będziemy się nudzić.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>