Czarujące plaże – urokliwe Dębki

Dębki to mała, nadmorska wieś turystyczna, położona w województwie pomorskim, w gminie Krokowa. Osada rybacka, zamieszkała przez kilkudziesięciu stałych mieszkańców, w sezonie letnim zmienia się w prawdziwą Mekkę dla podróżnych szukających spokoju i wypoczynku. W tym celu, doskonale sprawdza się tutejsza baza noclegowa, zapewniając wszystkim przyjezdnym wygodę i niewygórowane ceny {noclegi Dębki}.

Tereny cenione są zwłaszcza przez miłośników kameralnej atmosfery oraz pięknej przyrody. Kurort znajduje się bowiem na terenie Nadmorskiego Parku Narodowego oraz Rezerwatu Przyrody Piaśnickie Łąki. To doskonałe miejsce do wieczornych spacerów. Oglądanie zachodu słońca, w obecności szumiących fal Bałtyku i spokojniejszych wód ujścia Piaśnicy, to niezapomniane wrażenia.

Wśród wyjątkowych atrakcji tego kurortu wymienić trzeba również:
· Plażę – jedna z piękniejszych, piaszczystych riwier, polskiego wybrzeża. Krzyżuje się z ujściem rzeki, tworząc urokliwy zakątek. Znajdziemy tu możliwość spokojnego wypoczynku i wyjątkowych atrakcji. Popularne sporty wodne, to okazja do szaleństwa, stworzona przez pobliskie wypożyczalnie sprzętu. Ze względu na niewielką ilość turystów, można tu znaleźć odrobinę prywatności i cieszyć się słonecznym dniem.

· Szlaki turystyczne – trzy trasy, prowadzące wzdłuż wybrzeża. Pierwsza zaprowadzi nas z Żarnowca do Łeby i jest okazją do spokojnego spaceru lub szybszej wędrówki z Nordic Walking. Szlak z Dębek do Karwi to okazja do malowniczej wycieczki rowerowej, w otoczeniu niesamowitej roślinności. Wejherowo natomiast to zarówno start jak i meta trasy konnej, na którą szczególnie warto wybrać się o zachodzie słońca. Czyż nie marzyliśmy o takiej atrakcji, przez całe życie?

· Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej – drewniana konstrukcja, zbudowana w roku 1935. Na szczególną uwagę zasługuje ołtarz, który w czasie II wojny światowej został zniszczony, odrestaurowany w roku 2009. Dziś cieszy oko turystów.

· Chata rybacka przy ulicy Spacerowej – doskonałe miejsce, które warto odwiedzić, choć można też pokusić się o jego wynajęcie w okresie letnim.

W Dębkach znajdziemy jeszcze wiele innych atrakcji, takich jak Dworek Profesora Wrzoska, słupek graniczny, dalsze okolice to także zabytkowy pałac, latarnia morska i liczne muzea. Noclegi to oferta, która polecana jest wszystkim turystom, ceniącym sobie spokój podczas wakacji. Dzięki niemu możemy prawdziwie wypocząć, a spragnieni rozrywki, znajdziemy ją w konkretnych miejscach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>