Czarna Góra pod kilkoma aspektami

Wskazuje się, iż obiekt narciarski o nazwie Czarna Góra stał się nowoczesnym kompleksem wielu wyciągów poszczególnych tras zjazdowych i że osiągają one przeszło dziesięć kilometrów. Jest on położony w masywie Śnieżnika, a więc został on wybudowany zgodnie z najlepszymi alpejskimi standardami. Co za tym idzie, poszczególne trasy w zdecydowanej większości są sztucznie naśnieżane. Poza tym do dyspozycji swoich turystów udostępniono również kolej liniową oraz liczne wyciągi narciarskie. Można tu również spotkać dość spory Snowpark – jest on przeznaczony dla wszystkich miłośników tak zwanego freestylu.

Osoby zainteresowane dłuższym pobytem w tej miejscowości powinny zdecydować się na noclegi w tej miejscowości, bo baza noclegowa [informacje: ] jest tam dobrze dobrana. Pamiętajmy więc, że tutejszy ośrodek zdobył nagrodę, tak zwany Dolnośląski Klucz pod względem Sukcesu,  a więc najlepszy ośrodek uprawianego sportu. Wskazuje się, że owa stacja dość chętnie jest odwiedzana poprzez wielbicieli narciarstwa zjazdowego. Miejmy również na uwadze, że to właśnie od sezonu na przełomie 2014 roku karnet narciarski jest ważny w poszczególnych ośrodkach Kamienica oraz Czarna Góra. Tak zwany Skipass uprawnia również do bezpłatnego przejazdu skibusem między trzema stacjami, tworzące wspólnie Ski Region (Śnieżnik).

Wskazuje się, iż Czarna Góra stanowi jedną z wielu wsi (dokładnie czternastu) Polskiego Spiszu. Nazwa tejże wsi pochodzi więc od wyglądu góry, porośniętej gęstym lasem z rodzaju świerkowego, która to oddziela ową wioskę od koryta rzeki o nazwie Białka. Fachowcy w tej dziedzinie wskazują, że owa wieś słynie z dość rozległej oraz niepowtarzalnej panoramy Tatr. Pamiętajmy również, że najwyższym szczytem stała się Litwinka. Ciekawostką jest, iż w pamiętnym 2000 roku dla uczczenia II Tysiąclecia Chrześcijaństwa na owym wierzchołku góry postawiono tak zwany Krzyż Milenijny.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>