Atrakcje dla dzieci w Okunince

Okuninka to wspaniałe miejsce na spędzenie wakacji z rodziną, wieś oferuje mnóstwo atrakcji dla naszych pociech. Okuninka od lat przyjmują gromadę turystów, to sprawiło, że stała się świetną bazą noclegową (noclegi Okuninka). Znajdują się tu hotele, pensjonaty, kurorty, domki letniskowe oraz pola namiotowe. Ze względu na dostęp do Jeziora Białego, Okuninka w ostatnich latach stała się bardzo popularna.

Jezioro Białe znajduje się w I klasie czystości, ma dostęp do piaszczystej plaży, ale też to trawiastej. Akwen i plaża to fantastyczna rozrywka dla dzieci, latem woda w jeziorze jest bardzo ciepła, to też dzieci chętnie do niej wchodzą, to wielka atrakcja móc nauczyć się pływać. Piasek oferuje możliwość budowania przepięknych budowli, zamków, wież, czy zwykłych babek z piasku, to wspaniała zabawa, która rozwija dziecięcą wyobraźnię. Aby urozmaicić pociechą czas na wczasach, możemy zabrać je na spływ kajakowy po Włodawce to mała, dość płytka rzeka, na której można wybrać krótkie trasy 13 czy 14 kilometrowe, to około 2 godziny pływania. Jest to wspaniałe doświadczenie podczas, którego można wiele się nauczyć, między innymi o roślinności wodnej, czy zwierzętach mieszkających nad wodą. W Okunince znajduje się również park linowy, w którym dzieciaki mogą sprawdzić swoje możliwości ruchowe oraz lęk przed wysokością czy wspinaczką. Oczywiście trasy dostosowane są do wieku dziecka, a dla bezpieczeństwa są pod opieką specjalistów. Aktywnie spędzony czas to dla naszych pociech najlepsza rozrywka, z pewnością też będą zachwycone przejażdżką rowerową wokół Jeziora Białego (info jezioro), skąd można podziwiać widoki na wodę z każdej strony.

Okuninka to również szereg restauracji, kawiarenek, czy lodziarni, te ostatnie na pewno przypadną dzieciakom do gustu. W pobliżu plaży można też skorzystać z wesołego miasteczka, gdzie znajduje się mnóstwo karuzeli i innych atrakcyjnych urządzeń. To miejsce z pewnością przypadnie do gustu najmłodszym uczestnikom wakacji. W wesołym miasteczku zawsze jest kolorowo i wesoło. Jeżeli pogoda pokrzyżuje nam plany i uniemożliwi zabawę nad jeziorem, to alternatywą do spędzania czasu jest właśnie wyjście do wesołego miasteczka. Warto dodać, że nie tylko najmłodsi spędzą tam miło czas. Na dorosłych także czeka wiele atrakcji.

Noclegi w Okunince to wspaniałe miejsce na spędzenie wakacyjnego czasu. Okolica oferuje mnóstwo atrakcji, ale naszych pociech to też możemy być pewni, że przez cały wyjazd nie będą się nudzić, a przecież zadowolone dzieci to też szczęśliwi i uśmiechnięci rodzice. Okuninka od lat cieszy się dużą popularnością, dlatego coraz bardziej rozwija się tu turystyka, a co za tym idzie noclegi zwiększają swój standard i dopasowują się do przyjeżdżających tu wczasowiczów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>